Dobrá Voda

- školící a výcvikové středisko při Okresní radě Junáka, Třebíč

Nejbližší železniční zastávky jsou Třebíč-hl.nádraží a zastávka ve Vladislavi. Nejbližší autobusové zastávky jsou ve Vladislavi, Třebíči, odbočka na Pozďátky ze silnice 351 a je i zastávka přímo v Pozďátkách. Jsou základní tři možnosti jak se spolehlivě dostat na naši skautskou Dobrou Vodu peškobusem. Jde to i autem až na místo, ale to je dle mapy jasné, tak to nebudeme uvádět.

Od Třebíče přes Kožichovice. Z Kožichovic se jde kolem Mareckého potoka (někdo mu říká Markovka, teče z nádrže Markovka) - polem, lesem.Od Vladislavi k pile (přes říčku Jihlavu po mostě u pily) a pak údolím Mareckého potoka nahoru proti proudu krásným údolím. Cesta spíš pro znalé a ne pro notorické bloudiče. Pro bloudiče je lepší jít stejným směrem, ale po silnici Vladislav - Pozďátky - Dobrá Voda.Odbočit ze silnice 351 na silnici směr Okrašovice a přes Pozďátky dolů k Dobré Vodě. Na začátku Pozďátek se stočit na horší asfaltku vlevo dolů mezi pozďátecké domečky, pak kousek nahoru a pak za posledními domky dolů vlevo a pravotočivou ostrou zatáčkou kolem rybníčku a ještě úplně dolů a za mostem vlevo. Když stojíte na mostě přes potok čelem k severu, tak naše je ta veliká budova nalevo s novou střechou. Těsně před Dobou Vodou je Marecký potok v délce asi 40 m zakrytý. To jen tak pro lepší orientaci. Z Třebíče pěšky nebo na kole to jde taky. Jít na výpadovku na Brno, u benzínky AGIP přejít most přes Jihlavu (za mostem vlevo - mineme autoservis) a vydat se po loukách na východ po cyklostezce č. 5213. Za železničním přejezdem na rozcestí Dobnavka jít dál 15 kroků po cyklostezce a pak odbočit vpravo do lesa do kopce po nové zelené turistické stezce. Zelená turistická značka Vás dovede až na Dobrou Vodu. Cesta pěškobusem takto trvá kolem 50 minut. Pro tento výlet Vám pomohou trošku fotografie.

Panorama z Modřínové ulice v Třebíči směrem na Dobrou Vodu. Vlevo dole je vidět třebíčská ČOV.

Cyklostezka č. 5213. V houštině napravo jsou vlakové koleje na Brno.

Přejdeme přes přejezd a jsme na rozcestníku Dobnavka.

Detail označení cyklostezky č. 5213.

Rozcestník Dobnavky nedaleko od železničního přejezdu.

Turistické značky na Dobnavce.

Půjdeme 15 kroků vlevo směrem na Vladislav (na východ). Pak odbočíme po nové zelené turistické značce na cestu vpravo do lesa a do kopce. Projdeme lesem půjdeme dál po polní cestě přes vršek až na polní rozcestí.

Polní rozcestí u Kožichovic.

Vpravo kousek od tohoto rozcestí je kříž a za ním je obec Kožichovice. My se dáme na tomto polním rozcestí na východ, teda vlevo pryč od Kožichovic. V prachu za traktorem je schován kříž. Odtud přijdeme. Když se jde zpátky tak za kukuřicí je schovaná odbočka vpravo k lesu (kukuřice zde již nemusí být :-)).

Kříž u rozcestí na Dobrou Vodu.

Tady se dáte vpravo (Kožichovice máte za zády). Kolem ještě jednoho křížku úvozem dolů a jsme tam. Odtud je to už opravdu již kousek.